MISJA

SALTOnatural to naturalne kosmetyki, zrobione z czystych, surowych składników, unikalnych geograficznie, wolnych od przemysłowej obróbki. To szacunek dla ciała i natury. To proces powstawania bazujący na współpracy między ludźmi.

Manufaktura kosmetyków SALTOnatural z Gdańska oferuje kosmetyki:

RĘCZNIE ROBIONE i wytwarzane na małą skalę, co gwarantuje wysoką jakość produktów.

PRZYJAZNE DLA ŚRODOWISKA Nie zawierają oleju palmowego. Wolne od oleju rzepakowego i słonecznikowego GMO. Biodegradowalne, więc możesz używać ich wszędzie.

Z DOBREGO ŹRÓDŁA Wspierające środowisko i wspólnotę. Etyczne. Masło shea FAIR TRADE z kooperatywy w Ghanie. Olejki eteryczne, oliwa, masła, zioła – prosto od zaufanych producentów.

NIEPRZETWORZONE składniki maksymalnie naturalne, surowe i unikalne geograficznie. Mydło jest robione metodą na zimno, bez gotowania, dzięki czemu oleje zachowują swoje właściwości.

OLIWA Z OLIWEK ZIMNO-TŁOCZONA  Z Portugalii z czystego regionu Gór Tras os Montes jest głównym składnikiem mydeł.

MASŁO SHEA FAIR TRADE nierafinowane, ekologiczne, z kooperatywy w Ghanie. Jest to wyjątkowy składnik kosmetyków SALTO, nie tylko ze względu na swoje właściwości, ale również dlatego, że posiada certyfikat fair trade. Używając go łagodzimy negatywne skutki globalizacji i przyczyniamy się do rozwoju, a nie eksploatacji, lokalnej społeczności skupionej wokół kooperatywy. Są to głównie kobiety, które dzięki swojej pracy mogą utrzymać siebie i posłać dzieci do szkoły.

OLEJKI ETERYCZNE zapach kosmetyków SALTO jest zawsze naturalny, z prawdziwych roślinnych ekstraktów.

ZIOŁA Z CERTYFIKATEM EKOLOGICZNYM gwarantują skuteczność wyciągów ziołowych.

10% SUPERFAT  10% dodatkowych olejów niezmydlonych w mydłach. Superfat występuje tylko w mydłach rękodzielniczych.

NATURALNA PIANA ze zmydlonego oleju kokosowego i rycynowego.

BEZ SZTUCZNYCH SUBSTANCJI KONSERWUJĄCYCH, SPIENIAJĄCYCH I BARWIĄCYCH